TRENINGI ONLINE LIVE - APLIKACJA ZOOM

 

Aby dołączyć do treningu wystarczy laptop lub komputer z kamerą albo smartfon i oczywiście dostęp do Internetu. Komunikacja odbywa się za pomocą aplikacji Zoom, która jest dostępna zarówno w wersji na komputer jak i na telefon.

Jak zainstalować aplikację Zoom?

Aplikacja do pobrania na komputer jest dostępna na stronie: https://zoom.us/download

W przypadku laptopa z systemem Windows klikamy w pierwszy od góry przycisk Download umieszczony pod nazwą Zoom Client for Meetings i postępujemy zgodnie z poleceniami pojawiającymi się na ekranie. Program w kilku krokach zostanie pobrany i zainstalowany. To wystarczy do tego, żeby przyłączyć się do treningu w dniu, w którym jest zaplanowany.

Analogicznie postępujemy w przypadku telefonów, z tym, że pobieramy odpowiednią aplikację z Google Play lub App Store w zależności od telefonu. Aplikacja na telefony nazywa się ZOOM Cloud Meetings.

Dla telefonów z Androidem pobieramy apkę ze sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=us.zoom.videomeetings&hl=pl

Na telefony Apple (z iOS) apkę pobieramy z App Store: https://apps.apple.com/us/app/zoom-cloud-meetings/id546505307

Niezależnie od urządzenia, po kliknięciu w link do spotkania (które umieszczone są powyżej, w zależności od dnia) zostaniemy przekierowani na stronę zoom.us. Tam pojawi się komunikat, pod którym klikamy w przycisk Otwórz zoom.us. W ten sposób zostaje uruchomiona aplikacja Zoom na telefonie, laptopie lub komputerze.

Przy pierwszym uruchomieniu możemy zostać poproszeni o podanie swojego imienia (nazwy). Kliknięciem w przycisk Join Meeting po chwili dołączymy do spotkania (będzie widoczny komunikat o statusie spotkania). Może się pojawić prośba o połączenie mikrofonu, wtedy klikamy Join with Computer Audio.

Przyciski do sterowania obrazem i dźwiękiem (wyciszenie, włączenie kamery, itp…) są dostępne w Zoomie na dole ekranu/okna.

22 kwietnia 2020