TRENING NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Wznawiamy treningi w klubie Kuzi Sport!

 

Powoli wracamy na właściwe tory treningowe.

 

1. Co to znaczy?

To znaczy, że działając w zakresie obowiązujących rozporządzeń i zdrowego rozsądku stopniowo wznawiamy treningi na żywo.

 

2. Jak to zostanie przeprowadzone?

Treningi będą prowadzone w grupach 6 osobowych, na otwartej przestrzeni przy św. Michała 50 w Poznaniu (obszar boiska przyszkolnego). Obowiązuje długi strój sportowy + buty+ kurtka przeciwdeszczowa + cienka maseczka. Butelka wody mineralnej zalecana.

 

3. Jaki będzie grafik, czas trwania treningów, intensywność, treść?

Grafik będzie spójny z obowiązującym do marca 2020, a dostępny w tabeli poniżej.

Czas trwania treningów pozostaje bez zmian, natomiast grupy wyjątkowo liczne (np. gimnastyka czy karate grupa zawodnicza mogą mieć zredukowany czas do godziny). Intensywność sprzyjać będzie wzmocnieniu obronnej roli organizmu- trenujemy na poziomie niskiej i średniej intensywności.

Treningi początkowo z ograniczonym kontaktem zawodników.

 

4. Jak zadbamy o czystość i higienę prowadzenia zajęć?

Udostępniamy płyn do dezynfekcji i po każdym treningu dezynfekujemy sprzęt sportowy.

Każdorazowo po dniu treningowym myjemy przybory.

Nie korzystamy z szatni w celu przebierania się. Przyjeżdżamy na trening przebrani. Można korzystać z szatniowych toalet.

Uczulamy aby każdorazowo po treningu prać strój i na kolejny trening przychodzić w czystym stroju.

Grupy kompletujemy po wcześniejszym kontakcie z trenerem. Odstęp między grupami w trakcie treningów będzie nie mniejszy niż 7m .

Trenujemy w obuwiu sportowym z opcją trenowania na boso jeśli

warunki pogodowe na to pozwolą - jest możliwość rozłożenia maty. Na trening bierzemy wodę mineralną i kurtkę przeciwdeszczową- w przypadku mżawki, lekkiego deszczu kontynuujemy trening- rzęsisty deszcz, zagrażający naszemu bezpieczeństwu wiąże się z zakończeniem treningu. Informacje o odwołanych treningach zamieszczamy na fanpage’u FB i stronie www. Kuzisport.pl

 

 

 

 

 
06 maja 2020