O NAS

 

Początki Klubu Sportów Walki Kuzi Sport sięgają 2009 roku, w którym to dwóch braci – Łukasz i Bartosz Kuzemko zaczęło prowadzić zajęcia karate w sekcjach na terenie Swarzędza oraz Paczkowa. Początkowym zamysłem klubu była jedynie praca z dziećmi oraz wpajanie im pozytywnych wartości jakie niesie za sobą sport. Szybko jednak zweryfikowały to potrzeby rynku. Napływ nowych adeptów był bardzo duży i by sprostać ich potrzebom Kuzi Sport musiał ewoluować z sekcji do prężnie działającego klubu sportowego. Oprócz karate poszerzono działalność o K1 oraz gimnastykę, a do klubu przybyli nowi trenerzy. Dwóch z nich - Piotr Kobiela oraz Mikołaj Junikowski,  to wychowankowie Łukasza Kuzemko, dwóch kolejnych natomiast: Maciej Drążewski oraz Krystian Żuchowski przybyło do nas z Pleszewskiego Klubu Karate.

 

W rezultacie na dzień dzisiejszy 6 trenerów naszego klubu zapoznaje z tajnikami karate około 600 osób trenujących w ponad 20 różnych lokalizacjach na terenie Powiatu Poznańskiego.

W roku 2016 Karate WKF oficjalnie zostało zostało pełnoprawnym sportem olimpijskim. Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku będą pierwszymi na których będziemy mogli podziwiać piękno tej dyscypliny. Wydarzenie to stało się motorem napędowym do nagłego dynamicznego rozwoju Karate WKF a także klubów działających w jego obrębie. Igrzyska to dostęp do szerszego grona odbiorców. Media prześcigają się w informacjach na temat olimpijczyków, ich heroicznych wysiłków, trudów oraz wyrzeczeń. Niesie to za sobą nie tylko podziw kibiców ale przede wszystkim rozpoznawalność i popularność zawodników.

 

Sportowcy na całym świecie marzą o możliwości uczestnictwa w Igrzyskach Olimpijskich. Nie inaczej jest w Poznaniu. Jako klub staramy się zapewnić naszym zawodnikom wszystkie czynniki do tego by te marzenia spełniać. Oprócz codziennych treningów organizujemy obozy sportowe, uczestniczymy w krajowych i międzynarodowych zawodach, sparingach oraz w  seminariach ze światowej klasy specjalistami w dziedzinie Karate Olimpijskiego.

 

Możemy pochwalić się, że po 10 latach działalności trenuje u nas kilku Mistrzów Polski w Karate WKF (wersja olimpijska), a także cała rzesza młodych zawodników aspirujących do tych tytułów i pragnących reprezentować nasz kraj na arenach europejskich i światowych.

 

 

 

 

25

 

tytułów Mistrza Polski

 

 

 

 

 

 

19

 

 

 

odbytych

obozów

600

 

 

osób

 

 

trenujących

6

lokalizacji

KLUB

DOJO

Nasze główne Dojo czyli sala treningowa mieści się przy ulicy Świętego Michała 50, nad Fabryką Śmiechu Michałek. Jest to w pełni wyposażona, wyłożona matą sala treningowa przeznaczona do treningów sportów walki. Sala wyposażona jest również w sprzęt niezbędny do gimnastyki i spersonalizowanego treningu siłowego.