Gimnastyka

 

Gimnastyka jest dyscypliną sportową sięgającą korzeniami starożytności. Jest tym dla świata sportu czym matematyka dla nauki. Nie bez przyczyny zresztą określenie „wygimnastykowany” odwołuje się do tej uniwersalnej i jakże pięknej dyscypliny, której popularność w ostatnim czasie wzrasta w niesamowitym tempie.

W sali przy ul. Św. Michała 50  prowadzimy zajęcia z gimnastyki generalnej, przygotowującej bezpośrednio do specjalizacji w gimnastyce sportowej.

Gimnastykę sportową uprawiają zarówno kobiety jak i mężczyźni.

 

Do dyscyplin kobiecych zaliczamy:

- ćwiczenia na równoważni

 

- skok przez stół gimnastyczny

 

- poręcze asymetryczne

 

- ćwiczenia wolne

 

 

Mężczyźni rywalizują w dyscyplinach:

- skok przez stół gimnastyczny

 

- kółka

 

- poręcze równoległe

 

- koń z łękami

 

- drążek gimnastyczny

 

- ćwiczenia wolne

 

Trenując w naszej sekcji w grupie początkującej poznasz i opanujesz podstawowe ćwiczenia gimnastyczne, takie jak: przewroty w przód i w tył, stania w mostku i na rękach, przerzuty bokiem (gwiazdy). Wzmocnisz ciało i przełamiesz lęki oraz znacznie poprawisz swoją gibkość.

Treningi 1x-2x/ tydzień

Czas trwania 60 min

 

Trenując w naszej sekcji w grupie średniozaawansowanej doprowadzisz do perfekcji podstawy, poznasz wychwyty i przerzuty w przód i w tył, przejścia w przód i w tył oraz podstawowe salta. Zaczniesz łączyć nabyte umiejętności w ciągi ćwiczeń i proste kombinacje. Nauczysz się pierwszych układów ćwiczeń wolnych w ujęciu klasycznym i nowoczesnym. Poznasz swoje parametry motoryczne podczas testów sprawności ogólnej, przeprowadzanych dwa razy w sezonie.

Treningi 2x / tydzień

Czas trwania 60min

 

Trenując w naszej sekcji w grupie zaawansowanej opanujesz kombinacje składające się z 3 lub więcej elementów, poznasz układy ćwiczeń wolnych właściwe kolejnym osiąganym poziomom gimnastycznym, wprowadzisz podstawowe figury i akrobacje do ćwiczeń na przyrządach. Opanujesz ćwiczenia w stopniu pozwalającym Ci na wykonanie ich zarówno na trampolinie, ścieżkach powietrznych, podłożu gimnastycznym, jak  i na powierzchni która „nie oddaje” oraz w terenie. Podejdziesz do specjalistycznych testów kwalifikujących do grupy zawodniczej.

 

Treningi 2-3x/ tydzień

Czas trwania 60-75min/ soboty 120min

 

Trenując w naszej sekcji w grupie zawodniczej skupisz się na przygotowaniu do zawodów sportowych, pokazach gimnastycznych i artystycznych. Trafisz do grona osób będących twarzą klubu. Tu na dobre zaczyna się przygoda z gimnastyką.

 

Treningi codziennie

Czas trwania 75min-120min

 

Wszystkie grupy podlegają cyklowi kształcenia, w którym poznajemy po kolei elementy i umiejętności z kręgu gimnastyki sportowej. Wierzymy, że nasze zajęcia spowodują, że pokochacie gimnastykę bezkrytycznie i na całe życie.

 

Kuzi Sport Gymnastix to także konkursy i wyzwania, turnieje klubowe, rankingi zawodników, plebiscyty na najlepszego sportowca klubu, weekendowe wypady, wspólne imprezy, obozy i kolonie oraz tona umiejętności przyswajanych w lekkostrawnej formie i doskonałej atmosferze oraz doborowym towarzystwie.

 

 

Co wziąć na pierwszy trening?

  • Strój sportowy- najlepiej legginsy + koszulka
  • Skarpetki antypoślizgowe lub bose stopy
  • Wodę mineralną
  • Pozytywne nastawienie